Uncategorized

vyhladavace

Budúcnosť optimalizácie pre vyhľadávače (SEO)

vyhladavaceGoogle je vrátnikom SEO, ako ho poznáme. Vždy, keď sa objaví nová verzia algoritmu, osvedčené SEO postupy sa zmenia.

S narastajúcou komplexnosťou sémantického vyhľadávania ako aj rastúcej popularity mobilného vyhľadávania, má Google plne v úmysle premiestniť sa od sveta, kde predajcovia môžu manipulovať so SEO, ku svetu, kde predajcovia môžu SEO len optimalizovať. Ku svetu, kde kontext hľadania bude podstatnejší ako to, čo užívateľ vlastne napíše do vyhľadávacieho panela.

Toto bude mať pre blízku budúcnosť niekoľko zaujímavých dôsledkov. Efektívny marketing bude viac závisieť na:

  • obsahu vysokej kvality,
  • pútavom písaní
  • a užitočnosti,

…a menej na:

  • čerstvosti,
  • budovaní odkazov
  • a technickom SEO.

V určitých aspektoch to bude takmer ako návrat k tlačovému marketingu. Odhliadnuc od distribúcie, najlepším marketingom budúcnosti, podobne ako najlepšou propagáciou v minulosti, bude čokoľvek, čo je najchytrejšie a pre spotrebiteľov najpútavejšie.

Všetko, čím sa dá manipulovať, bude vyriešené. Vyhľadávanie sa stane ťažším a ťažšie prelomiteľným.

Budúcnosť vyhľadávania

Čo samozrejme vedie ku konečnej otázke: Keď bude všetko povedané a urobené—na konci informačného veku a na začiatku vesmírneho veku—ako bude vyhľadávanie vyzerať? Ako to bude vyzerať, keď raz napríklad začneme žiť na iných planétach?

Odpoveď môže byť jednoduchšia, než si myslíme. Všetko, čo som zatiaľ videl naznačuje, že budúcnosť vyhľadávania je neoddeliteľne spätá s tým, čo chcú spotrebitelia, nie čo chcú predajcovia. Kupujúci nad spoločnosťami.

Inými slovami, vyhľadávanie v budúcnosti bude ideálnym vyhľadávaním—typ vyhľadávania, pri ktorom je vyhľadávajúci len účastníkom a kde sa nemôže spoliehať na nič iné, len na excelentné produkty a služby. (Napočudovanie to nie je niečo, o čom sa naozaj hovorieva).

Jednou z najväčších zmien je to, že ideálne vyhľadávanie bude menej založené na účastníkoch a viac založené na kontexte. Tu je len kúsok z toho, čo by sa mohlo prihodiť, zatiaľ čo ešte všetci žijeme na rovnakej planéte.

Vaša poloha v reálnom čase určí výsledky, ktoré dostanete. Znovu, už to vídavame aj dnes, ale v budúcnosti to bude oveľa badateľnejšie. Môžete použiť svoj telefón na vyhľadanie “najlepšieho holiča” a dostať iný výsledok v závislosti od toho, kde sa nachádzate.

Čo sa nachádza neďaleko taktiež určí výsledky, ktoré dostanete. Toto je niečo iné ako poloha kvôli blížiacemu sa internetu vecí (IoT). Môžete byť v New Yorku, ale ak právnička s astronomickými recenziami z LA bola vo vašej blízkosti, stále sa vám môže zobraziť na vrchu vášho vyhľadávania pre kľúčové slová “spoľahlivý právnik”.

Hľadajúci môže byť nešikovný, no výsledky budú stále presné. Možno ani nebudete vedieť, čo chcete, ale vyhľadávač bude. Možno chcete zistiť najlacnejší spôsob, ako sa vrátiť domov z vášho konkrétneho miesta po zrušení spiatočného letu, ale zadáte niečo všeobecné ako je “Ako sa dostanem naspäť?”. Váš prvý výsledok bude najlacnejší jednosmerný lístok z vášho konkrétneho miesta na miesto, kde chcete s najväčšou pravdepodobnosťou cestovať —v tomto prípade ide o cieľové miesto vášho spiatočného letu.

Budúcnosť marketingu

Ak vyhľadávanie budúcnosti je ideálne vyhľadávanie a ak ideálne vyhľadávanie podporuje skôr používateľov ako značky, hľadajúcich namiesto hľadaných—čo toto všetko znamená pre marketing ako pre odvetvie? Zmiznú jednoducho marketéri?

Samozrejme, že nie.

Dokonca aj keď nebudeme môcť manipulovať s vyhľadávaním tak, ako by sme chceli, aby bol niekto expert v optimalizácii bude musieť vytvárať pútavý, vzrušujúci obsah, ktorý bude jednoducho tým najlepším (v porovnaní s konkurenciou).

Taktika inbound marketingu and content marketingu sa bude musieť zmeniť s technológiou (a SEO), ale budú tu tak dlho, ako budú mať podniky produkty a služby na predaj. A outbound marketing sa taktiež nikam nechystá. Rušivý marketing nie je viazaný na vyhľadávanie (vážne nie), takže bude existovať bez ohľadu na to, čo budúcnosť prinesie.

Marketing—vďaka digitálnym bohom—tu bude naveky.

Futbal je španielsky národný šport. Španielski futbaloví fanúšikovia patria medzi najoddanejších v Európe.

Každé mesto v Španielsku má futbalové ihrisko a tím, a sálový futbal sa hrá tiež v športových centrách po celej krajine. Španielske deti učia hrať futbal akonáhle vedia chodiť, tie najtalentovanejšie sú uchmatnuté veľkými klubmi a trénované od útleho veku vo futbalových školách.

Niet divu, že Španielsko má mnoho športových novín venovaných takmer výhradne futbalu, kde každý aspekt verejných a súkromných životov hráčov sú analyzované. Všetky spravodajské kanály venujú sekciu len futbalu. Iba keď Španielsko dosiahne výrazný úspech v inom športe ako futbal (napríklad keď španielsky pilot vyhrá preteky Formule 1) sa futbal presunie do úzadia.

Španielska futbalová liga

Španielska najvyššia futbalová súťaž, ktorá je momentálne známa pod názvom La Liga, je jednou z najlepších v Európe, ak nie vôbec najlepšia, a španielske tímy sa tešia značným úspechom v európskych súťažiach každý rok. Španielsko dlhé roky nedokázalo zopakovať úspechy svojich klubov na medzinárodnej úrovni, ale to sa zmenilo v roku 2008, keď ich národný tím odštartoval 5 rokov trvajúcu dominanciu európskeho a svetového futbalu. V tomto období sa stali 2 krát európskymi šampiónmi a prvý krát aj majstrami sveta v roku 2010.

Španielska liga je rozdelená do troch hlavných divízií, z ktorých dve sú rozdelené do regionálnych súťaží. Španielska futbalová sezóna trvá od septembra do júna, s dvojtýždňovou prestávkou vo vianočnom období.

Je obrovská priepasť medzi top španielskymi klubmi a zvyškom v každom aspekte hry, v neposlednom rade aj v štadiónoch. Hlavne Real Madrid a Barcelona (Barça) stoja nad všetkými ostatnými a majú obrovský medzinárodný vplyv (internetové stránky oboch klubov je možné prepnúť aj do japončiny). Real Madrid hráva svoje zápasy na veľkolepom štadióne Santiago Bernabeu s kapacitou 81 tisíc, zatiaľ čo domov FC Barcelony je ešte pôsobivejší – Nou Camp s kapacitou 99 tisíc. K ďalším pár významným klubom, ktoré zvyčajne bojujú o popredné priečky patria Atletico Madrid, Valencia a Sevilla.

 

Satelitný box ako filmový server

Ako urobiť z vášho káblového, alebo satelitného boxu filmový server s vysokým rozlíšením?

vuduboxSvet dnešných domácich kín je plný zariadení, ktoré vám umožňujú výpožičky filmov priamo z internetu bez toho, aby ste museli trpieť návštevu videopožičovne ako za 90. rokov. Niektoré z hlavných zariadení videopožičovní tohto typu sú Vudu box a Apple TV.

Aby tieto zariadenia fungovali, musia byť pripojené na vaše domáce vysokorýchlostné pripojenie k internetu. Po pripojení obidve zariadenia využívajú veľmi intuitívny grafický systém na obrazovke, ktorý umožňuje jednoduchú manévrovateľnosť  medzi obrovským sortimentom filmov, umožňujúc vám nájsť presne tie správne. Keď ste si vybrali požadovaný film, jednoducho zvoľte možnosti prenájmu (stojí to asi toľko ako nové vydanie v obchode s filmami) a film sa vám stiahne do vášho Vudu, alebo Apple TV boxu. Čas potrebný na stiahnutie závisí na rýchlosti vášho internetového pripojenia.

appletvPo stiahnutí vašej výpožičky máte k dispozícii 30 dní na to, aby ste začali film sledovať. Ako náhle sa spustí prehrávanie filmu, máte 24 hodín na to, aby ste si ho pozreli toľkokrát, koľko chcete. Po 24 hodinách (alebo 30 dňoch) je film automaticky z vášho pevného disku odstránený.

Zatiaľ čo si myslíme, že schopnosti týchto zariadení sú fantastické a užívateľské rozhranie je skvelé, hlavnou nevýhodou je ich cena; je potrebné si zakúpiť hardvér a tiež výpožičky. V kombinácii s faktom, že tieto boxy sú v prvom rade určené na prenájom filmov s obmedzeným množstvom kúpy filmov, sú tieto boxy vhodné najmä pre náruživých fanúšikov filmov, keďže pre bežného diváka môže byť ťažké ospravedlniť potrebné náklady. V skutočnosti prídete na to, že používaním vášho doterajšieho káblového, alebo satelitného boxu naplno si môžete vychutnať prvotriedny zážitok zo sledovania filmov za menej peňazí a menej zobrazovacích obmedzení.

Väčšina poskytovateľov satelitnej TV ponúka digitálne boxy pre nahrávanie videa, ktoré vám umožnia nahrávať TV program naživo zo všetkých kanálov, ktoré sú vo vašich balíčkoch. Navyše, títo poskytovatelia ponúkajú sprievodcov priamo na obrazovke, ktoré vám umožnia surfovať v budúcom vysielaní až dva týždne dopredu. Hoci vám to možno neposkytne takú prepychovú grafiku  ako Apple TV či Vudu box, v podstate ide o to isté; navigovanie v systéme na obrazovke v menu dostupných filmov. Môžete dokonca kliknúť na príslušné tlačidlo info pre krátky popis filmu a hercov.

Na vytvorenie vášho vlastného serveru digitálnych filmov sa jednoducho stačí riadiť týmto sprievodcom a kliknúť na nahrávanie filmov, ktoré by ste chceli vidieť. Váš káblový, alebo satelitný box nastaví zoznam nahrávania a automaticky nahrá vami vybrané filmy na váš pevný disk.

TIP: Možnosť ponechať filmy na pevnom disku po dlhšiu dobu a sledovať ich znovu a znovu je obzvlášť skvelým doplnkom pre rodiny s deťmi. Ako väčšina vás, rodičov, vie, vašim deťom niektorý z filmov môže ostať v hlave a potom ho chcú pozerať doslova každý deň.

Informujte sa u svojho poskytovateľa káblových a satelitných služieb, aby ste zistili, ktoré balíčky služieb má k dispozícii; ak s tým nie ste spokojní, doslova všetci poskytovatelia v súčasnosti poskytujú prémiové balíčky ušité presne na mieru tak, aby poskytli prístup k veľkému množstvu filmov v žánroch, ktoré máte najradšej. Pre mnohých spotrebiteľov môže byť nájdenie balíčka služieb, ktorý uspokojí ich potreby a následne naplánovanie nahrávania tých, ktoré chcú sledovať, podstatne praktickejšie ako náklady na “výpožičkové boxy” a výpožičky samotné.

Pre vás ako pre spotrebiteľa je správne “riešenie” založené na tom, ako filmy plánujete sledovať. Apple TV a Vudu vám umožnia vybrať si konkrétne filmy podľa požiadaviek s obmedzenými možnosťami sledovania. Váš súčasný káblový, alebo satelitný box dokáže poskytnúť neustálu záplavu filmov z balíčka služieb, ktorý je ušitý podľa vášho filmového vkusu bez obmedzení ich zhliadnutí.

Aby ste zistili, či váš káblový či satelitný box je najlepšou voľbou, pozrite sa na plán programu vo vašom sprievodcovi; môžete pokojne nájsť niektoré z vašich obľúbených filmov, ktoré len čakajú na to, aby ste si ich nahrali!