October 2016

You are browsing the site archives for October 2016.

Satelitný box ako filmový server

Ako urobiť z vášho káblového, alebo satelitného boxu filmový server s vysokým rozlíšením?

vuduboxSvet dnešných domácich kín je plný zariadení, ktoré vám umožňujú výpožičky filmov priamo z internetu bez toho, aby ste museli trpieť návštevu videopožičovne ako za 90. rokov. Niektoré z hlavných zariadení videopožičovní tohto typu sú Vudu box a Apple TV.

Aby tieto zariadenia fungovali, musia byť pripojené na vaše domáce vysokorýchlostné pripojenie k internetu. Po pripojení obidve zariadenia využívajú veľmi intuitívny grafický systém na obrazovke, ktorý umožňuje jednoduchú manévrovateľnosť  medzi obrovským sortimentom filmov, umožňujúc vám nájsť presne tie správne. Keď ste si vybrali požadovaný film, jednoducho zvoľte možnosti prenájmu (stojí to asi toľko ako nové vydanie v obchode s filmami) a film sa vám stiahne do vášho Vudu, alebo Apple TV boxu. Čas potrebný na stiahnutie závisí na rýchlosti vášho internetového pripojenia.

appletvPo stiahnutí vašej výpožičky máte k dispozícii 30 dní na to, aby ste začali film sledovať. Ako náhle sa spustí prehrávanie filmu, máte 24 hodín na to, aby ste si ho pozreli toľkokrát, koľko chcete. Po 24 hodinách (alebo 30 dňoch) je film automaticky z vášho pevného disku odstránený.

Zatiaľ čo si myslíme, že schopnosti týchto zariadení sú fantastické a užívateľské rozhranie je skvelé, hlavnou nevýhodou je ich cena; je potrebné si zakúpiť hardvér a tiež výpožičky. V kombinácii s faktom, že tieto boxy sú v prvom rade určené na prenájom filmov s obmedzeným množstvom kúpy filmov, sú tieto boxy vhodné najmä pre náruživých fanúšikov filmov, keďže pre bežného diváka môže byť ťažké ospravedlniť potrebné náklady. V skutočnosti prídete na to, že používaním vášho doterajšieho káblového, alebo satelitného boxu naplno si môžete vychutnať prvotriedny zážitok zo sledovania filmov za menej peňazí a menej zobrazovacích obmedzení.

Väčšina poskytovateľov satelitnej TV ponúka digitálne boxy pre nahrávanie videa, ktoré vám umožnia nahrávať TV program naživo zo všetkých kanálov, ktoré sú vo vašich balíčkoch. Navyše, títo poskytovatelia ponúkajú sprievodcov priamo na obrazovke, ktoré vám umožnia surfovať v budúcom vysielaní až dva týždne dopredu. Hoci vám to možno neposkytne takú prepychovú grafiku  ako Apple TV či Vudu box, v podstate ide o to isté; navigovanie v systéme na obrazovke v menu dostupných filmov. Môžete dokonca kliknúť na príslušné tlačidlo info pre krátky popis filmu a hercov.

Na vytvorenie vášho vlastného serveru digitálnych filmov sa jednoducho stačí riadiť týmto sprievodcom a kliknúť na nahrávanie filmov, ktoré by ste chceli vidieť. Váš káblový, alebo satelitný box nastaví zoznam nahrávania a automaticky nahrá vami vybrané filmy na váš pevný disk.

TIP: Možnosť ponechať filmy na pevnom disku po dlhšiu dobu a sledovať ich znovu a znovu je obzvlášť skvelým doplnkom pre rodiny s deťmi. Ako väčšina vás, rodičov, vie, vašim deťom niektorý z filmov môže ostať v hlave a potom ho chcú pozerať doslova každý deň.

Informujte sa u svojho poskytovateľa káblových a satelitných služieb, aby ste zistili, ktoré balíčky služieb má k dispozícii; ak s tým nie ste spokojní, doslova všetci poskytovatelia v súčasnosti poskytujú prémiové balíčky ušité presne na mieru tak, aby poskytli prístup k veľkému množstvu filmov v žánroch, ktoré máte najradšej. Pre mnohých spotrebiteľov môže byť nájdenie balíčka služieb, ktorý uspokojí ich potreby a následne naplánovanie nahrávania tých, ktoré chcú sledovať, podstatne praktickejšie ako náklady na “výpožičkové boxy” a výpožičky samotné.

Pre vás ako pre spotrebiteľa je správne “riešenie” založené na tom, ako filmy plánujete sledovať. Apple TV a Vudu vám umožnia vybrať si konkrétne filmy podľa požiadaviek s obmedzenými možnosťami sledovania. Váš súčasný káblový, alebo satelitný box dokáže poskytnúť neustálu záplavu filmov z balíčka služieb, ktorý je ušitý podľa vášho filmového vkusu bez obmedzení ich zhliadnutí.

Aby ste zistili, či váš káblový či satelitný box je najlepšou voľbou, pozrite sa na plán programu vo vašom sprievodcovi; môžete pokojne nájsť niektoré z vašich obľúbených filmov, ktoré len čakajú na to, aby ste si ich nahrali!